Založ si blog

Dajme pokoj Rómom.

Rómovia sú v Európe už viac než tisíc rokov. Keďže sú iní ako my, vždy vzbudzovali pozornosť. Za tento dlhý čas sú dominantné dve snahy, zaradiť ich do majoritnej spoločnosti, alebo ich likvidácia. Obe boli a sú neúspešné napriek tomu, že sa do toho zapojili aj také významné osobnosti, napr. Mária Terézia resp. Adolf Hitler.

Rómovia nie sú schopní vytvoriť sebestačnú spoločnosť, je pre nich výhodnejšie parazitovať na inej spoločnosti.  Prečo je to tak, neviem. Zrejme to má hlbší zmysel. Tak ako vtáci nebeskí, neorú, nesejú a predsa majú zrna dosť. A aký pekný a funkčný majú odev.

Samotní Rómovia v tom majú jasno, dajte nám peniaze a svätý pokoj. Čo nechápete, že to čo ste nedokázali za tisíc rokov, to nedokáže ani teraz? No, niektorí pochopili, niektorí nie. Niektorí sa tvária ako odborníci, ktorí tu tisíc rokov neboli, prišli až teraz a všetko hravo vyriešia. Zatiaľ sa im podarilo iba otráviť verejnú mienku nezmyselnými rečami. Tí rozumnejší zriaďujú pri rómskych osadách krčmy a herne, úžitok je obojstranný, zriaďovatelia majú zisk, Rómovia sú chránení pred úžerou. Na základe obojstranného prospechu fungujú aj stavebné projekty. Spokojní sú Rómovia, gadžovia aj EU, ktorá to všetko financuje.

Kde je teda problém? Že Rómovia žijú nedôstojne? Pozrite sa na život bezdomovcov.  A pozrite si maďarsko, nemecko, rumunský film „Dallas medzi nami“, ktorý natočil režisér Robert-Adrian Pejo. Film vysiela dnes /8.2.2018/ o 22.00 hod. TV stanica – Festival HD.

Čo svetu priniesol mier?

06.06.2018

Svet už od II. svetovej vojny žije bez veľkej vojny. Mier taký dlhý čas je predsa len neobvyklý, história nepamätá taký dlhý čas bez vojen, je predsa písaná vojnami. Čo tento mier priniesol viac »

Rusko – ideálne miesto pre hrob.

09.04.2018

Túto túžbu majú ľudia, národy, štáty od nepamäti. Asi to majú uložené v génoch. Svoje hroby tu našli Mongoli, Tatári, Švédi, Poliaci, Turci, Francúzi, Nemci a ich spojenci. No oni tam viac »

Ako zvýšiť atraktivitu ZOH.

08.03.2018

Na 1. ZOH v Chamonix v roku 1924 športovci súťažili iba v 16 športových kategóriách. Na 23. ZOH v Pchjončchangu v roku 2018 to bolo už 102 športových kategórií. Dôvodom rozširovania programu viac »

Bratislava IPI Kuciak námestie snp

Kolektívnu Bielu vranu získal Ján Kuciak a skupina investigatívnych novinárov

17.11.2018 19:37

Udeľujú ju ľuďom za obhajobu verejného dobra často napriek prekážkam.

somalsko

Žena sa pokúsila o samovražedný atentát v čečenskej metropole Groznyj

17.11.2018 19:12

Terčom atentátu mal byť kontrolný post polície.

Sýria, Idlib, radikál, zbraň, vojna

Sýrske vládne sily dobyli poslednú baštu džihádistov na juhu krajiny

17.11.2018 18:12

Ústup islamistov do púštnej oblasti je zrejme dôsledkom ich dohody s velením vládnej armády.

Prezidentský palác

Kandidát na prezidenta Mistrík už má dostatok podpisov, volá po spojení síl

17.11.2018 17:38

Mistrík vidí tri možnosti, ako prezidentské voľby dopadnú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 20037x
Priemerná čítanosť článkov: 1431x

Autor blogu

Kategórie