Založ si blog

Dajme pokoj Rómom.

Rómovia sú v Európe už viac než tisíc rokov. Keďže sú iní ako my, vždy vzbudzovali pozornosť. Za tento dlhý čas sú dominantné dve snahy, zaradiť ich do majoritnej spoločnosti, alebo ich likvidácia. Obe boli a sú neúspešné napriek tomu, že sa do toho zapojili aj také významné osobnosti, napr. Mária Terézia resp. Adolf Hitler.

Rómovia nie sú schopní vytvoriť sebestačnú spoločnosť, je pre nich výhodnejšie parazitovať na inej spoločnosti.  Prečo je to tak, neviem. Zrejme to má hlbší zmysel. Tak ako vtáci nebeskí, neorú, nesejú a predsa majú zrna dosť. A aký pekný a funkčný majú odev.

Samotní Rómovia v tom majú jasno, dajte nám peniaze a svätý pokoj. Čo nechápete, že to čo ste nedokázali za tisíc rokov, to nedokáže ani teraz? No, niektorí pochopili, niektorí nie. Niektorí sa tvária ako odborníci, ktorí tu tisíc rokov neboli, prišli až teraz a všetko hravo vyriešia. Zatiaľ sa im podarilo iba otráviť verejnú mienku nezmyselnými rečami. Tí rozumnejší zriaďujú pri rómskych osadách krčmy a herne, úžitok je obojstranný, zriaďovatelia majú zisk, Rómovia sú chránení pred úžerou. Na základe obojstranného prospechu fungujú aj stavebné projekty. Spokojní sú Rómovia, gadžovia aj EU, ktorá to všetko financuje.

Kde je teda problém? Že Rómovia žijú nedôstojne? Pozrite sa na život bezdomovcov.  A pozrite si maďarsko, nemecko, rumunský film „Dallas medzi nami“, ktorý natočil režisér Robert-Adrian Pejo. Film vysiela dnes /8.2.2018/ o 22.00 hod. TV stanica – Festival HD.

Čo svetu priniesol mier?

06.06.2018

Svet už od II. svetovej vojny žije bez veľkej vojny. Mier taký dlhý čas je predsa len neobvyklý, história nepamätá taký dlhý čas bez vojen, je predsa písaná vojnami. Čo tento mier priniesol viac »

Rusko – ideálne miesto pre hrob.

09.04.2018

Túto túžbu majú ľudia, národy, štáty od nepamäti. Asi to majú uložené v génoch. Svoje hroby tu našli Mongoli, Tatári, Švédi, Poliaci, Turci, Francúzi, Nemci a ich spojenci. No oni tam viac »

Ako zvýšiť atraktivitu ZOH.

08.03.2018

Na 1. ZOH v Chamonix v roku 1924 športovci súťažili iba v 16 športových kategóriách. Na 23. ZOH v Pchjončchangu v roku 2018 to bolo už 102 športových kategórií. Dôvodom rozširovania programu viac »

Michael Cohen

Americkí vyšetrovatelia preverujú úver Trumpovho exprávníka

20.08.2018 23:21

Michael Cohen si na financovanie taxislužby požičal 20 miliónov dolárov.

trump

Biely dom prepustil autora Trumpových prejavov

20.08.2018 23:01

Darren Beattie sa zúčastnil na zhromaždení belošských nacionalistov.

Donald Trump

Trump obvinil Čínu aj Európsku úniu z menových manipulácií

20.08.2018 23:01

Americký prezident Donald Trump v rozhovore s agentúrou Reuters obvinil Európsku úniu a Čínu z menových manipulácií.

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 19089x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu

Kategórie