Založ si blog

Dajme pokoj Rómom.

Rómovia sú v Európe už viac než tisíc rokov. Keďže sú iní ako my, vždy vzbudzovali pozornosť. Za tento dlhý čas sú dominantné dve snahy, zaradiť ich do majoritnej spoločnosti, alebo ich likvidácia. Obe boli a sú neúspešné napriek tomu, že sa do toho zapojili aj také významné osobnosti, napr. Mária Terézia resp. Adolf Hitler.

Rómovia nie sú schopní vytvoriť sebestačnú spoločnosť, je pre nich výhodnejšie parazitovať na inej spoločnosti.  Prečo je to tak, neviem. Zrejme to má hlbší zmysel. Tak ako vtáci nebeskí, neorú, nesejú a predsa majú zrna dosť. A aký pekný a funkčný majú odev.

Samotní Rómovia v tom majú jasno, dajte nám peniaze a svätý pokoj. Čo nechápete, že to čo ste nedokázali za tisíc rokov, to nedokáže ani teraz? No, niektorí pochopili, niektorí nie. Niektorí sa tvária ako odborníci, ktorí tu tisíc rokov neboli, prišli až teraz a všetko hravo vyriešia. Zatiaľ sa im podarilo iba otráviť verejnú mienku nezmyselnými rečami. Tí rozumnejší zriaďujú pri rómskych osadách krčmy a herne, úžitok je obojstranný, zriaďovatelia majú zisk, Rómovia sú chránení pred úžerou. Na základe obojstranného prospechu fungujú aj stavebné projekty. Spokojní sú Rómovia, gadžovia aj EU, ktorá to všetko financuje.

Kde je teda problém? Že Rómovia žijú nedôstojne? Pozrite sa na život bezdomovcov.  A pozrite si maďarsko, nemecko, rumunský film „Dallas medzi nami“, ktorý natočil režisér Robert-Adrian Pejo. Film vysiela dnes /8.2.2018/ o 22.00 hod. TV stanica – Festival HD.

Svet sa nemení.

16.02.2018

Stále v ňom rozhodujú peniaze. V poslednom období sme svedkami relativizovania, či rovno používania dvojakého metra na analogické udalosti. Vstup vojsk Varšavskej zmluvy sa pripomína pravidelne, viac »

Krajina neobmedzených možností.

15.10.2017

Tričko nápisom "No job, no many, no problems" a slovenským prekladom na chrbte "žiadna práca, žiadne peniaze, žiadne problémy" som nosil s obľubou, samozrejme len vo svojom voľnom čase. Bol viac »

Kotleba – kto mu robí predvolebnú kampaň?

08.10.2017

Kotleba je fenomén, na ktorom si chcú všetci prihriať svoju polievočku. Robia to však spôsobom, ktorý vzbudzuje pochybnosti. Mičev chce poraziť Kotlebu. On nemá žiadny volebný program, okre viac »

Richard Branson

Britský miliardár Branson chce v Indii presadiť cestovanie potrubím Hyperloop

19.02.2018 21:37

Spoločnosť Virgin Hyperloop One, za ktorou je britský miliardár Richard Branson, chce v Indii vybudovať superrýchly dopravný systém.

putin, erdogan

Putin telefonoval s Erdoganom o spolupráci v astanskom formáte

19.02.2018 20:56

Obaja prezidenti sa tiež podľa agentúry TASS dotkli situácie v severozápadnej Sýrii, ako aj vojenskej operácie Turecka v oblasti provincie Afrín.

vučič

Zatkli Američanov a Ukrajinky, údajne fotografovali srbské vojenské objekty

19.02.2018 20:12

Nie je náhoda, že tak veľa cudzincov sa pokúšalo dostať do vojenských priestorov, vyhlásil srbský minister obrany. V krajine silnejú protizápadné nálady a posilňuje sa orientácia na Rusko.

fico, snem, smer

Smer plánuje veľkú obmenu tvárí v okresoch

19.02.2018 20:00

Premiér cez víkend povedal, že personálnych výmen sa netreba báť a „keď prestane fungovať bordel, je potrebné vymeniť dievčatá a nie postele“.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 13794x
Priemerná čítanosť článkov: 1254x

Autor blogu

Kategórie