Založ si blog

Dajme pokoj Rómom.

Rómovia sú v Európe už viac než tisíc rokov. Keďže sú iní ako my, vždy vzbudzovali pozornosť. Za tento dlhý čas sú dominantné dve snahy, zaradiť ich do majoritnej spoločnosti, alebo ich likvidácia. Obe boli a sú neúspešné napriek tomu, že sa do toho zapojili aj také významné osobnosti, napr. Mária Terézia resp. Adolf Hitler.

Rómovia nie sú schopní vytvoriť sebestačnú spoločnosť, je pre nich výhodnejšie parazitovať na inej spoločnosti.  Prečo je to tak, neviem. Zrejme to má hlbší zmysel. Tak ako vtáci nebeskí, neorú, nesejú a predsa majú zrna dosť. A aký pekný a funkčný majú odev.

Samotní Rómovia v tom majú jasno, dajte nám peniaze a svätý pokoj. Čo nechápete, že to čo ste nedokázali za tisíc rokov, to nedokáže ani teraz? No, niektorí pochopili, niektorí nie. Niektorí sa tvária ako odborníci, ktorí tu tisíc rokov neboli, prišli až teraz a všetko hravo vyriešia. Zatiaľ sa im podarilo iba otráviť verejnú mienku nezmyselnými rečami. Tí rozumnejší zriaďujú pri rómskych osadách krčmy a herne, úžitok je obojstranný, zriaďovatelia majú zisk, Rómovia sú chránení pred úžerou. Na základe obojstranného prospechu fungujú aj stavebné projekty. Spokojní sú Rómovia, gadžovia aj EU, ktorá to všetko financuje.

Kde je teda problém? Že Rómovia žijú nedôstojne? Pozrite sa na život bezdomovcov.  A pozrite si maďarsko, nemecko, rumunský film „Dallas medzi nami“, ktorý natočil režisér Robert-Adrian Pejo. Film vysiela dnes /8.2.2018/ o 22.00 hod. TV stanica – Festival HD.

Rusko – ideálne miesto pre hrob.

09.04.2018

Túto túžbu majú ľudia, národy, štáty od nepamäti. Asi to majú uložené v génoch. Svoje hroby tu našli Mongoli, Tatári, Švédi, Poliaci, Turci, Francúzi, Nemci a ich spojenci. No oni tam viac »

Ako zvýšiť atraktivitu ZOH.

08.03.2018

Na 1. ZOH v Chamonix v roku 1924 športovci súťažili iba v 16 športových kategóriách. Na 23. ZOH v Pchjončchangu v roku 2018 to bolo už 102 športových kategórií. Dôvodom rozširovania programu viac »

Svet sa nemení.

16.02.2018

Stále v ňom rozhodujú peniaze. V poslednom období sme svedkami relativizovania, či rovno používania dvojakého metra na analogické udalosti. Vstup vojsk Varšavskej zmluvy sa pripomína pravidelne, viac »

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

francúzsko, protest

Desaťtisíce ľudí vo Francúzsku protestovali proti reformám prezidenta Macrona

26.05.2018 21:11

Odborári a ľavicoví kritici Macrona už mesiace protestujú proti "brutálnym" reformám, ktoré podľa nich vychádzajú v ústrety podnikateľom a bohatým.

cyklón mekunu

Cyklón Mekunu zasiahol Omán a Jemen. Hlásia obete aj nezvestných

26.05.2018 19:14

Živel si vyžiadal najmenej päť mŕtvych a vyše 30 ľudí je nezvestných.

počasie, burka, poprad

Prudké búrky zasiahli Poprad a komplikovali dopravu, zasahovali aj hasiči

26.05.2018 18:35

Ulice a cesty v meste zaliala voda, ktorá komplikovala dopravu. Zasahovať museli hasiči pri odčerpávaní vody a uvoľňovaní priepustov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 17168x
Priemerná čítanosť článkov: 1321x

Autor blogu

Kategórie