Založ si blog

Ako zanikne európska civilizácia?

Civilizácie, ktoré sa na Zemi vystriedali doteraz vystriedali, mali spoločný znak, zo svojho stredu odstraňovali ľudí, ktorí im nevyhovovali. Robili z nich otrokov, alebo ich priamo vraždili. Preto sú posiate mŕtvolami, čo však my považujeme za ich úspech a mieru hrdinskosti.

Pozoruhodné úspechy dosiahla európska civilizácia, nezvládla však II. svetovú vojnu a odvtedy hrá už len druhé husle a dostáva sa úplnej závislosti od veľkého brata – USA. Nemá suroviny, trhy si ničí sankciami proti Rusku a nemá armádu, ktorá by bola schopná hrať dôstojnú úlohu v hre:  suroviny, pracovné sily, trhy. Spoliehať sa cudziu vojenskú silu je cesta bez perspektívy. Usilovne živí hrozbu Ruska z invázie do Európy, čo nemá logiku, veď čo by tam získalo?

Zachrániť ju môže iba niekto zvonku, vlastných síl na záchranu nemá. Musel by však mať na záchranu rozumný dôvod. Do úvahy prichádzajú, zatiaľ, traja USA, Rusko, Čína. USA v duchu hesla „America first“ si chce riešiť,v prvom rade, svoje problémy. Zatiaľ hľadá odberateľov iba na svoju vojenskú techniku, tej je však všade dosť. Čína chce pre svoje výrobky nájsť odberateľov v Európe, musí však najprv vybudovať novú hodvábnu cestu a zabezpečiť jej priechodnosť. Rusko je spokojné so svojou sebestačnosťou a nedotknuteľnosťou svojich hraníc. Túto istotu čerpá zo stáročných skúseností s agresiou všetkých relevantných štátov.

Európska civilizácia, ktorá je kresťanská, má aj ďalší problém. Kresťanstvo si pošramotilo povesť podporou fašistických štátov. A tak takmer všetky európske štáty, po II. svetovej vojne, majú vo svojich ústavách, okrem iného, aj prehlásenie, že nechcú mať s kresťanstvom nič spoločné. Európa tak stratila ideológiu, ktorá ju takmer dva tisíc rokov spájala a mala rozhodujúci vplyv na vytvorenie európskej civilizácie. Cirkev sa snaží obnoviť reputáciu viery voľbou netalianskych pápežov a zmenšovaním úlohy Ježiša Krista, čím približuje kresťanstvo k judaizmu a islamu.

Ďalším problémom je neriešiteľný kruh nekonečnej materiálnej spotreby, ktorý už narazil na hranice životného prostredia, morálky, etiky a psychiky človeka. Už rieši také problémy ako je tvar uhoriek či výkon vysávačov, životne dôležité problémy už nie sú v jej moci. V tomto bludnom kruhu sa ocitli aj potraviny, ich životnosť sa zvyšuje technologickým spracovaním, napríklad vajce sa uvarí, ošúpe, pokrája, usuší atď. a tak môže vajce z  Holandska cestovať po Európe už pol roka a stále je čerstvé, naviac ešte otrávené Fipronilom.

Sú to smutné zistenia, predsa len Európa je môj domov.

Krajina neobmedzených možností.

15.10.2017

Tričko nápisom "No job, no many, no problems" a slovenským prekladom na chrbte "žiadna práca, žiadne peniaze, žiadne problémy" som nosil s obľubou, samozrejme len vo svojom voľnom čase. Bol viac »

Kotleba – kto mu robí predvolebnú kampaň?

08.10.2017

Kotleba je fenomén, na ktorom si chcú všetci prihriať svoju polievočku. Robia to však spôsobom, ktorý vzbudzuje pochybnosti. Mičev chce poraziť Kotlebu. On nemá žiadny volebný program, okre viac »

Stav bez vojny nám škodí?

02.10.2017

Európa nezažila, na vlastnej koži, vojnu už od roku 1945. S výnimkou vojny v Juhoslávii, ktorú sme sledovali len v televízii. Je to neobvyklý stav, predsa len každá generácia, po dlhé stáročia, viac »

pôda, pozemky, pozemok, vlastníci

Náhradní užívatelia pozemkov majú poslednú možnosť udržať si ich

15.12.2017 16:26

Ministerstvo pôdohospodárstva upozorňuje vlastníkov, ktorým boli pridelené pozemky do náhradného užívania, na termín 28. február 2018.

párky, spišské, mäsiarstvo

Tauris má podozrenie, že test Spišských párkov mohol byť zmanipulovaný

15.12.2017 16:05

Výrobca mäsových produktov Tauris Group má vážne podozrenie, že test Spišských párkov mohol byť zmanipulovaný alebo nepresný.

EÚ, európska únia, oko, mihalnice, európa, vlajka, zástava

Európanom zlacnejú autá, Japoncom syry

15.12.2017 16:00

To, čo sa nepodarilo s USA, dotiahol Brusel do úspešného konca s Tokiom. Európska únia a Japonsko úspešne dokončili vzájomné rokovania.

autisti, centrum pre autistov

Novomestské centrum pre autistov založili dve ženy

15.12.2017 15:00

Gabriela Kopuncová z lásky k synovi Eduardovi (21) spravila niečo jedinečné. Založila v Novom Meste nad Váhom centrum pre dospelých autistov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 11682x
Priemerná čítanosť článkov: 1298x

Autor blogu

Kategórie