Založ si blog

Ako zvýšiť atraktivitu ZOH.

Na 1. ZOH v Chamonix v roku 1924 športovci súťažili iba v 16 športových kategóriách. Na 23. ZOH v Pchjončchangu v roku 2018 to bolo už 102 športových kategórií. Dôvodom rozširovania programu sú, ako inak, peniaze. Reklama, televízne práva, upomienkové predmety. Predmetom obchodu sa stal aj doping, niektorí ho majú povolený zo zdravotných dôvodov, iní sú potrestaní pre istotu už preventívne. Pre ďalšie rozširovanie sa však ťažko hľadajú rozumné dôvody, napríklad pre taký plážový volejbal v zime a pod.

Navrhujem riešenie, ktoré je politicky aj spoločensky priechodné a zabezpečí ďalšie financie. Dnes sa súťaží iba v dvoch hlavných súťažiach, súťaži mužov a v súťaži žien. Zabúda sa na komunitu LGBT, ktorá sa hlási o svoje práva aj vo športe. Nepatrím k LGBT , no uznávam ich práva.

Výhody zaradenia LGBT do programu hier prinesie hneď neodškriepiteľné výhody: rozšírenie hier, zvýšený príliv peňazí, vytvorenie nového orgánu, ktorý bude určovať kto je muž, žena, L, G, B, T, čo je netušený zdroj lobovania, úplatkov a korupcie. A neposlednom rade aj vyradenie takých záujemcov o hry ako Slovensko a Poľsko, ktorých logistické možnosti presahuje už dnešná podoba hier.

Prečo nepôjdem voliť

23.05.2019

Ľudia si zarábajú na svoje potreby dvojakým spôsobom: - poctivo, v potu tváre - nepoctivo, krádežami Tí prví ma nezaujímajú, žijú si svoj život, ktorý im určila vláda. Tí druhí si potrebujú viac »

Čo svetu priniesol mier?

06.06.2018

Svet už od II. svetovej vojny žije bez veľkej vojny. Mier taký dlhý čas je predsa len neobvyklý, história nepamätá taký dlhý čas bez vojen, je predsa písaná vojnami. Čo tento mier priniesol viac »

Rusko – ideálne miesto pre hrob.

09.04.2018

Túto túžbu majú ľudia, národy, štáty od nepamäti. Asi to majú uložené v génoch. Svoje hroby tu našli Mongoli, Tatári, Švédi, Poliaci, Turci, Francúzi, Nemci a ich spojenci. No oni tam viac »

Igor Matovic, tk,

Matovič: Len pomáham KDH. Hlina: Matovič nás chce s milujúcim úsmevom zarezať

20.09.2019 18:18

Hlina ešte v auguste uviedol, že ak bude chcieť nová vláda (s PS/Spolu) po regionálnych voľbách hlasovať o registrovaných partnerstvách, KDH si zoberie 30 dní čas na rozmyslenie.

Za slušné Slovensko

Vo viacerých mestách sa začali zhromaždenia Za slušné Slovensko

20.09.2019 17:45, aktualizované: 18:09

Predstavitelia iniciatívy majú dve základné požiadavky, a to dôkladné vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a novú, dôveryhodnú vládu.

Trudeau

Favoritovi priťažil čierny mejkap

20.09.2019 17:27

Justin Trudeau, ktorý sa čoskoro pokúsi zotrvať vo funkcii kanadského premiéra, prežíva nepríjemné chvíle.

pocasie 20.9.

Dajú si vodiči v horách pauzu od oškrabávania námrazy? Zmena príde z juhu!

20.09.2019 17:06

Ako bude cez víkend? Pozrite si predpoveď počasia.